Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v Muzeu


Falešný hajný dopaden - týnečtí policisté slaví další úspěch (informace Policie ČR Benešov, 19.2.2009)

V úterý sedmnáctého února krátce po obědě policisté z Obvodního oddělení Týnec nad Sázavou přijali oznámení o muži nabízejícím dříví. Na této činnosti by nebylo celkem nic závadného, kdyby se onen muž nepředstavil jako hajný Jakoubek a neoslovil ke své smůle místního myslivce, který samozřejmě všechny kolegy z mysliveckého spolku zná. Není se pak čemu divit, že mu nabídka dříví za malou zálohu přišla podezřelá a poté co muž odešel volal na Policii.


„Policisté vyjeli na hlídku při které se chtěli na podezřelého muže zaměřit“ uvedl vedoucí Obvodního oddělení Týnec nad Sázavou npor. Jaroslav Platil. „Popis hajného byl celkem jednoduchý, neboť šel v zeleném oblečení s mysliveckým kloboukem. Nedaleko Čakovic na silnici zahlédla hlídka osobu odpovídající popisu, ale než stihli vozidlo otočit, stačil neznámý zmizet. Díky sněhové nadílce byla však úniková cesta podezřelého patrná na první pohled. Policisté tak začali muže pronásledovat a díky místní znalosti mu nadběhli“ dodal.


U muže chtěli provést kontrolu, ten ale neměl u sebe žádné doklady a tak ho hlídka předvedla na oddělení, kde lustrací osoby zjistila, že na tuto osobu byl Okresním soudem v Táboře vydán zatykač pro pokus o podvod a podvod. „Hajný Jakoubek, Pixa, Janoušek, Chalupecký“ a spousta dalších falešných jmen, si totiž vzetím zálohy v rozmezí šest set až dva tisíce korun na dřevo vydělal na téměř pěti desítkách osob. A není se čemu divit, tento člověk totiž působí skutečně dojmem myslivce, neboť chodí oděn do pěkného mysliveckého úboru, upravený knír, tmavé vlasy a příjemné vystupování.


Poté, co policisté zjistili, že se tento muž má zadržet, odvezli ho do Prahy do cely předběžného zajištění a zadržení, odkud si ho hned druhého dne ráno opět převzali a eskortovali ho do Tábora k soudci, který se rozhodl, že tohoto pachatele bude stíhat na svobodě.


Vzhledem k vzniklým okolnostem upozorňujeme na možnost, že tento člověk se bude nadále dopouštět trestné činnosti a oslovovat lidi s podobnou nabídkou ke koupi dřeva. Pokud Vás již tento muž v minulosti oslovil a vylákal z vás zálohu a vy jste celou událost dosud neoznámili na Policii, udělejte tak na nejbližším Obvodním oddělení Policie České republiky nebo na lince 158.nprap. Denisa Malá
Preventivně informační skupina Benešov