Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuInformace Policie ČR, preventivně informační skupina Benešov (4.3.2009)

Vášnivý kuřák - nestydí se krást

Pravděpodobně cigaretový dýchánek přichystal na poslední únorový víkend zlodějíček na Benešovsku. Nestyděl se ze čtvrtka na pátek vloupat do prodejny smíšeného zboží v Miličíně, kde vypáčil zámky vstupních dveří. Poté si odnesl nemalé množství cigaret různých značek a dvě lahve 0,7 litru Jelzin vodky.


Tímto zbožím se vybavil na dlouhou dobu, neboť škodu, kterou tímto způsobil si obchod vyčíslil na necelých třináct tisíc.Pěstovali marihuanu - policisté je zadrželi

V obci Slavětín na Benešovsku bylo 24. února v dopoledních hodinách rušno. Policejní zásahová jednotka zadržela v jednom místním objektu cizince, který zde ve velkém pěstoval marihuanu. Jeho společníka pak benešovští kriminalisté zadrželi doma v nedaleké vesnici. V několika místnostech pěstírny se nacházelo asi tisíc dvě stě kusů rostlin konopí v květináčích. Pro chemickou expertízu si pracovníci kriminalistického ústavu odebrali přímo na místě vzorky. Rostliny a technické vybavení pěstírny pak policisté zajistili. Na místě pracovali až do pozdních nočních hodin.


Zadržení muži středního věku jsou podezřelí ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů, za který jim hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Benešovský soudce rozhodl o jejich umístění do vazební věznice.


Benešovští kriminalisté, jejich kolegové ze středočeského krajského ředitelství policie a policisté z Obvodního oddělení v Čechticích na případu pěstírny pracovali tři měsíce. Podobných úspěšných akcí mají ale na kontě více. V minulosti odhalili celkem čtyři pěstírny marihuany.


Pěstírna marihuánynprap. Zuzana Stránská
Preventivně informační skupina Benešov