Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuPolicisté kontrolovali bazary, zajistili kradené telefony (20.3.2009)

Téměř padesát předmětů zkontrolovali 13. března v dopoledních hodinách benešovští kriminalisté.

Čtyři policisté z oddělení hospodářské kriminality a dva policisté ze skupiny pátrání provedli kontrolu čtyř bazarů a zastaváren v Benešově. Akce se také zúčastnili dva pracovníci benešovského živnostenského úřadu.


Policisté provedli namátkovou kontrolu například pěti kusů mobilních telefonů, pěti fotoaparátů, sedmi autorádií, pěti motorových pil, tří vrtaček, dvou okružních pil a dalších různých nářadí a předmětů.


Šetřením pak zjistili, že dva z kontrolovaných mobilních telefonů v zastavárně v Benešově procházejí evidencí odcizených věcí. Jeden byl odcizen v lednu roku 2008 v Benešově a druhý v prosinci roku 2007 ve Frýdku-Místku.

Policisté majitele zastavárny vyslechli a mobilní telefony zajistili. Postoupí je na Obvodní oddělení do Benešova a do Frýdku-Místku, kde je policisté předají majitelům.


Pracovníci živnostenského úřadu pak zjistili, že majitel jednoho kontrolovaného objektu v Benešově neměl provozovnu řádně ohlášenou.


Akce podobného charakteru budou na Benešovsku následovat i v dalších měsících.


Bazar

Bazarnprap. Zuzana Stránská
Preventivně informační skupina Benešov