Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuPolicisté kontrolovali ubytovny a řidiče autobusů (3.4.2009)

Bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu cizinců na ubytovnách a alkohol u řidičů autobusů při silničních kontrolách proběhla 26. března od čtvrté do osmé hodiny ranní.

Čtrnáct policistů z cizinecké policie, kriminální služby a benešovského obvodního oddělení provedlo kontrolu na ubytovnách v Benešově, ve Vlašimi, ve Voticích a v Týnci nad Sázavou. Prověřili celkem šedesát dva cizinců. V jedenácti případech zjistili porušení povinností vyplývající ze zákona č. 329/1999 Sb. o pobytu cizinců, jako například nepředložení dokladů o zdravotním pojištění a další závady v náležitostech pobytu na území naší republiky.

U jednoho cizince pak při pobytové kontrole vyšlo najevo, že se na území naší republiky pohyboval neoprávněně a bylo s ním zahájeno správní řízení o správním vyhoštění. Cizincům policisté uložili jedenáct blokových pokut v celkové výši šesti tisíc korun.


Současně s prověrkami cizinců pak dalších osmnáct policistů z obvodních oddělení a šest z dopravního inspektorátu kontrolovali osobní a nákladní vozidla. Prověřili jich celkem sedmdesát tři a zkontrolovali šedesát osm osob. V jednom případě řidič osobního auta policistům nepředložil řidičský průkaz. Okresní soud v Benešově mu totiž uložil v červnu loňského roku zákaz činnosti řízení motorových vozidel v délce jednoho roku. Řidič je tedy podezřelý ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Policisté svoji činnost zaměřili také na řidiče autobusu. V jejich síti uvízlo celkem dvacet jedna vozidel. U jednoho řidiče pak elektronický přístroj naměřil 0,17 promile alkoholu v dechu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Uložili celkem dvacet dva pokut v dopravě a vybrali za ně šest tisíc korun.


Kontrola autobusunprap. Zuzana Stránská
Preventivně informační skupina Benešov