Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuČerný pátek - úmrtí na silnici (7.4.2009)

Jedno úmrtí a dvě těžká zranění. Tak skončila dopravní nehoda, ke které dopravní policisté vyjeli 3. dubna necelých třicet minut po šesté hodině ranní.


Pětasedmdesátiletý řidič jel po silnici první třídy číslo tři se Škodou Felicií od Prahy směrem na Benešov. U čerpací stanice vjel do odbočovacího pruhu a odbočil vlevo na Benešov. Nedal přitom přednost protijedoucímu autu Škoda Octavia, které řídil třiatřicetiletý řidič. Došlo ke střetu obou vozidel. Řidič ze Škody Felicie utrpěl velmi vážná zranění, se kterými byl letecky transportován do pražské nemocnice. Jeho devětašedesátiletá spolujezdkyně, která seděla na zadním sedadle, devastující srážku nepřežila. Řidič druhého auta byl převezen s těžkým zraněním do benešovské nemocnice. Dobu jeho léčení lékaři stanovili nejméně na dva měsíce.

U zraněných nemohli policisté na místě provést dechovou zkoušku, proto jim lékaři v nemocnici provedli odběr krve. U zemřelé policisté nařídili soudní pitvu. Hmotná škoda byla odhadnuta na čtvrt miliónu korun.


Případ si na místě převzal policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování v Benešově.


Dopravní nehodaVnikl do restaurace (7.4.2009)

Vloupání do restaurace oznámil devětadvacetiletý muž. V nočních hodinách 25. března neznámý pachatel vnikl přes vstupní dveře do restaurace v obci Sedlec-Prčice a odcizil tabákové výrobky a drobné mince. Vše v hodnotě převyšující třináct tisíc korun. Votičtí policisté případ šetří jako podezření ze spáchání trestného činu krádeže.nprap. Zuzana Stránská
Preventivně informační skupina Benešov