Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuCyklista vjel pod vlak - nerespektoval světelný signál (24.6.2009)

S velmi těžkými zraněními skončila dopravní nehoda, kterou 20. června po sedmé hodině večerní šetřili dopravní policisté.


Po lesní cestě, která vede podél železniční tratě ve směru k mostu přes řeku Sázavu v obci Chocerady, jel na horském kole devatenáctiletý cyklista. Na uších měl sluchátka a v zápalu hlasité hudby pravděpodobně neslyšel a ani neviděl přijíždějící vlak. Zřejmě proto nerespektoval výstražné znamení střídavě přerušovaných červených světel umístěných před železničním přejezdem a vjel na přejezd bezprostředně před vlak, který jel ve směru od Hvězdonic. Bohužel došlo k náhlému střetu cyklisty s motorovým vlakem, který ho nejdříve několik metrů vlekl před lokomotivou. Poté vlak muži přejel dolní končetiny a zraněný zůstal ležet v kolejišti.


Nehodu vidělo několik lidí. Tři muži a jedna žena okamžitě přiběhli ke zraněnému a začali mu poskytovat první pomoc. Na místo také ve velmi krátké době přijela hlídka sázavských policistů. Jeden z nich společně s ostatními zachraňoval cyklistovi život, druhý policista pak komunikoval s operačních střediskem, kdy zajišťoval přílet helikoptéry a převoz zraněného k místu, kde mohl vrtulník bez problémů přistát..


Po ošetřením osádkou rychlé záchranné služby byl zraněný muž transportován do pražské nemocnice.


Ošetřující lékař zraněného uvedl,že lidé, kteří zraněnému po nehodě poskytli první pomoc, přispěli k záchraně jeho života.


Takto odvážných, ochotných a pohotových lidí je zapotřebí. Děkujeme všem zúčastněným za spolupráci a pomoc při záchraně lidského života.


Vlakový přejezdDiskžokej nepoužíval originály (24.6.2009)

V rámci bezpečnostní akce, která proběhla 25. dubna ve večerních hodinách, zjistili policisté z benešovského oddělení hospodářské kriminality spolu se zástupcem hudební společnosti IFPI na diskotéce v kulturním domě Na Karlově v Benešově, že sedmatřicetiletý diskžokej používal k veřejné hudební produkci pirátské kopie hudebních nosičů CD. V době kontroly byl jeden takový kus CD právě přehráván v mechanice přehrávače a jedno pirátské CD pak bylo připraveno v druhém přehrávači ke spuštění. Vedle hudební aparatury se pak nacházelo v obalech dalších 353 kusů nelegálních kopií nosičů CD. Svým jednáním tak diskžokej zasáhl do zákonem chráněných práv. Podle vyjádření poškozené společnosti svou činností způsobil škodu ve výši 85 tisíc korun.


Policejní komisař případ zadokumentoval a od poškozené společnosti si vyžádal vyčíslení škody. 23. června pak muži ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze spáchání trestného činu porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.nprap. Zuzana Stránská
Preventivně informační skupina Benešov