Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuTragická nehoda na Benešovsku vzala dvěma lidem život

Dva lidé zahynuli a další dva byli zraněni při nehodě, ke které došlo 4.ledna před osmou hodinou ranní za Miličínem ve směru na Tábor.

Třiačtyřicetiletý řidič Škody Felicie jel po silnici I/3 od Tábora směrem na Benešov. Při projíždění mírnou zatáčkou dostal na namrzlé silnici smyk, nezvládl jízdu a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucí Fábií. Felicie po střetu skončila vlevo mimo silnici. Její řidič utrpěl těžká zranění a letecky byl transportován do pražské nemocnice. Jeho dva spolujezdci ve věku dvacet šest a třicet osm let utrpěli velmi vážná zranění, kterým na místě podlehli. Šestatřicetiletý řidič Fabie byl se zraněním převezen sanitou do nemocnice v Benešově.

Místo dopravní nehody bylo zpočátku uzavřeno, takže se v obou směrech tvořily dlouhé kolony. Později policisté uvolnili levý jízdní pruh ve směru na Tábor a dopravu řídili kyvadlově. Provoz byl zcela obnoven až kolem půl jedenácté hodiny dopolední.

Policejní komisař zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti a nařídil soudní pitvu zemřelých.


Dopravní nehodaPolicisté kontrolovali řidiče

Sedmnácti tisíc sedm set korun vybrali policisté při dopravně bezpečnostní akci, která proběhla 28. ledna na Benešovsku.

Zúčastnilo se jí osmnáct policistů, kteří zkontrolovali 143 nákladních a osobních vozidel. Zjistili 34 přestupků v dopravě. Osm z nich, za čtyři tisíce korun, řidiči na místě nezaplatili, dostali proto od policistů složenky. Stanovenou rychlost nedodržel jeden řidič a šest jich nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem. Tři vozidla pak byla ve špatném technickém stavu.

Na benzinové čerpací stanici Naháč u nájezdu na dálnici D1 kontrolovali policisté osmapadesátiletého řidiče vozidla Audi A6. Na požádání nepředložil řidičský průkaz a dechová zkouška, kterou u něj policisté provedli, byla negativní. Následnou kontrolou v evidencích ale zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění pro řízení motorových vozidel. V listopadu roku 2009 mu byl totiž uložen Magistrátem hlavního města Prahy zákaz řízení motorových vozidel, a to do května roku 2010.

Policisté řidiči ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázní. Jízdu bez řidičského oprávnění zadokumentovali a postoupí jako přestupek v dopravě k vyřízení na příslušný městský úřad.
Mladíka usmrtil elektrický proud

Smrtí skončila cesta osmnáctiletého mladíka, který se za jízdy pohyboval na střeše vagónu pantografové soupravy. 28. ledna krátce po desáté hodině byl nalezen bez známek života na střeše vagónu v železniční stanici Čerčany.

Lékař, který byl na místo přivolán, provedl prohlídku mrtvého a konstatoval smrt usmrcení elektrickým proudem z kovových trolejí, kde je elektrický proud o napětí 3000 voltů stejnosměrného proudu.

U zemřelého policisté nařídili soudní pitvu a zjišťují okolnosti případu.
Řídil a měl skoro 3 promile, vypil nejméně šest piv

Šestapadesátiletý muž řídil druhého února osobní motorové vozidlo Škoda Felicia po silnici č.1/3, a to ve směru na Tábor. Asi 500 metrů za Voticemi ho zastavila votická policejní hlídka a provedla u něj dechovou zkouškou. Elekronický přístroj mu naměřil hodnotu 2,87 promile alkoholu v dechu, opakovanou zkouškou byla zjištěna hodnota 2,97 promile alkoholu. S těmito hodnotami souhlasil a sdělil, že před jízdou vypil šest 10-ti stupňových piva a 2 dcl destilátu.

Policisté řidiče vyzvali, aby je následoval na služebnu k podání vysvětlení. Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiči tak hrozí potrestání odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.
Opilá řidička bourala, měla přes dvě promile

Přes dvě promile alkoholu naměřili policisté dvaadvacetileté řidičce, která jela 1. února v ranních hodinách po silnici I/3 ve směru od Tábora na Prahu. V obci Olbramovice přejela do protisměru a narazila do vozidla Mazda 5 a následně do vozidla VW Touareg, které jelo za Mazdou. Mazda poté přejela do protisměru, kde se střetla s autem Renaultem Scenic. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění žádných osob. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku, ta byla pozitivní. První měřením elektronický přístroj naměřil hodnotu 2,15 promile alkoholu v dechu, druhým měřením pak byla zjištěna hodnota 2,24 promile. Hmotná škoda byla vyčíslena na tři sta osmdesát tisíc korun.

Řidička je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to jí hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.nprap. Zuzana Stránská, stržm. Diana Škvorová
Preventivně informační skupina Benešov
5.2.2010