Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuTři muži kradli okapy - jeden z nich skončil ve vazbě

Tři muže ve věku 20, 23 a 24 let zadrželi 18. února ve Voticích policisté z místního obvodního oddělení. Zadržení jsou podezřelí z nejméně patnácti krádeží měděných okapů, různého nářadí, hromosvodu, motorové nafty a dalších věcí.

Od konce listopadu loňského roku do poloviny února podezřelí odcizili okapové svody ze hřbitova ve Voticích a v Miličíně. Dále měděné oplechování skříněk na hřbitovech v Sedlci a v Prčici. Ve Voticích odcizili ještě další okapové svody, a to z budovy městského úřadu, základní školy, školní jídelny a dvou rodinných domků. Měděné svody v délce šesti metů odcizili také z budovy Ratměřického zámku.

Při prošetřování případu policisté zjistili, že muži jsou podezřelí z další trestné činnosti. V několika rekreačních chatách odcizili štípačku na dřevo, prodlužovací kabely, dvě motorové pily, příklepovou vrtačku, autobaterie a další věci. Ze dvou firem ve Voticích pak odvezli nejméně čtyřicet metrů topenářských trubek a z nakladače odčerpali do předem připravených do kanystrů 380 litrů motorové nafty.

Na místa činu muži přijeli s vozidlem Ford Escort. Jeden z nich čekal v autě a hlídal, ostatní se pak dopouštěli krádeží. Měděné věci sešlapali a odvezli do sběrných surovin na Příbramsku. Poškozeným způsobili škodu ve výši téměř jedno sto čtyřicet pět tisíc korun.

Policejní komisař muže obvinil z přečinů krádeže a porušování domovní svobody spáchaných ve spolupachatelství. Na třiadvacetiletého obviněného pak podal návrh na vzetí do vazby. Soud jeho žádosti vyhověl a obviněného policisté převezli 20. února v odpoledních hodinách do pražské vazební věznice.

Policisté při šetření případu zajistili bateriový skútr červené barvy. Žádají proto veřejnost o pomoc při zjišťování jeho majitele. Informace mohou občané nahlásit na linku 158 nebo na telefonních číslech 974 871 320 a 974 871 321.


Elektrický moped


nprap. Zuzana Stránská
Preventivně informační skupina Benešov
5.2.2010