Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuPředškoláci dostali Stopáčka - setkali se s policistkami

Na besedu do Mateřské školy v Miličíně přijely 17. června dvě policistky z Preventivně informační skupiny v Benešově. Asi třicet dětí se už jejich příjezdu nemohlo dočkat.

Policistky předškoláky nejdříve seznámily s činností policie a poté popsaly svoji uniformu. Děti se dále dozvěděly, jak se mají správně chovat v silničním provozu a jak správně a bezpečně přecházet přes silnici. Policistky jim na ukázku přivezly relflexní vestičky a další prvky, které malé chodce mohou chránit při přecházení.

Ve druhé polovině besedy si předškoláci vyzkoušeli některé pomůcky, které policisté používají ve službě – brašnu, stavěcí terčík, čepice, vysílačku a další. Prohléli si zbraň a na vlastní kůži zjistili, jaké je to mít na rukou pouta.

Po skončení připraveného programu děti od policistek dostaly malou kartičku se zajímavými informacemi a na lísteček razítko služební vozidla a policejního maskota Stopáčka.


Policie v MŠ Miličín

Policie v MŠ Miličín


nprap. Bc. Zuzana Stránská
Preventivně informační skupina Benešov