Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuTragický víkend na Benešovsku (6.9.2010)

Poslední prázdninový víkend na Benešovsku byl tragický. Na silnicích při dopravních nehodách zemřeli zbytečně další čtyři lidé.

V sobotu, 28. srpna ve dvě hodiny odpolední, vjel zatím z nezjištěných důvodů do protisměru dvaačtyřicetiletý řidič vozidla Mercedes. Jel po silnici první třídy číslo 3 ve směru od Prahy na Tábor. U Olbramovic se střetl s protijedoucím autem Peugeot 307. Jeho řidič zraněním na místě podlehl. Řidič Mercedesu zemřel po leteckém transportu do pražské nemocnice. Těžká zranění utrpěli ještě další čtyři účastníci nehody.

O den později policisté vyjeli k dalším dvěma nehodám s tragickými následky. Asi patnáct minut před čtvrtou hodinou odpolední jel pětašedesátiletý řidič vozidla Renault Scenic rovněž tak po silnici první třídy číslo 3, tentokrát ve směru od Tábora na Prahu. I on vjel zatím z nezjištěných příčin u obce Bystřice do protisměru. Nejdříve se jeho vozidlo bočně střetlo s protijedoucím Oplem Astra a v jízdě v protisměru pokračovalo dál. Potom došlo k čelnímu nárazu s autem Audi Q7. Řidič Renaultu utrpěl lehké zranění, dva jeho spolujezdci byli zraněni těžce a další spolujezdkyně, osmapadesátiletá žena, nehodu nepřežila. Lehce byla také zraněna osádka ve vozidle Audi. Osoby cestující v autě Opel zraněny nebyly.

Policejní komisař nechal vozidlo Renault zajistit pro jeho případné znalecké zkoumání. Zahájil také úkony trestního řízení pro přečiny usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví.

Krátce po nahlášení dopravní nehody u Bystřice došlo na silnici druhé třídy č. 111 mezi Českým Šternberkem a Šternovem k další nehodě. Tentokrát byli účastníky sedmadvacetiletý motocyklista a čtyřicetiletá řidička osobního vozidla.

Motocyklista jel od Českého Šternberka směrem na Šternov. V pravotočivé zatáčce vjel do protisměru, kde dostal smyk a s motocyklem havaroval. Spadl na zem a vlevo mimo vozovku narazil hlavou do svodidel. Následně se odrazil zpět a skončil opět na silnici. Při smyku se ležící motorka střetla s protijedoucím vozidlem Daewoo Leganza. Jeho řidička, která nestačila na bezprostřední pád motocyklisty do vozovky zareagovat, ho levou částí vozidla přejela. Řidič motocyklu utrpěl zranění neslučitelná se životem a přivolaný lékař na místě dopravní nehody konstatoval smrt. Žádné jiné další osoby nebyly zraněny.


Policisté apelují na řidiče, aby při jízdě nespěchali a neriskovali. Chovali se ohleduplně k ostatním účastníkům silničního provozu a vždy dodržovali pravidla silničního provozu.por. Bc. Zuzana Stránská