Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuPočet řidičů pod vlivem drog se zvyšuje (6.9.2010)

Hned tři řidiče pod vlivem drogy zjistili během dvou dnů benešovští dopravních policisté.


Policejní hlídka zastavila 30. srpna krátce po deváté hodině dopolední na silnici I/3, u autobusové zastávky Bystřice, vozidlo Škoda Felicia, které řídil devatenáctiletý řidič. Policisté u něj nejprve provedli dechovou zkoušku, ta byla ale negativní. Vzhledem k mladíkovu chování policisté přistoupili k provedení orientačního testu na drogy. Ten byl pozitivní. Mladík přiznal, že předešlý den užil marihuanu. Poté se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve a moči. Policisté mu další jízdu zakázali a zadrželi řidičský průkaz. Poučili ho také o tom, že přestupek bude předán k dalšímu projednání na Městský úřad do Benešova.

O několik hodin později policisté kontrolovali jiné vozidlo. Na silnici třetí třídy číslo 1114 u splavu u obce Bystřice zastavili Mazdu 323. U třiadvacetiletého řidiče byla dechová zkouška na alkohol rovněž negativní. Orientační test na drogy však byl pozitivní. Řidič uvedl, že předešlé dva dny užíval marihuanu. Dobrovolně se podrobil lékařskému vyšetření, odběru krve a moči. Policisté mu další jízdu zakázali a zadrželi řidičský průkaz. Případ postoupí k projednání na Městský úřad do Benešova.

Stejně postupovali policisté i u třetího řidiče, u kterého zjistili, že je také pod vlivem drog. Při jízdě s vozidlem Renault ho zastavili 31. srpna kolem čtvrté hodiny odpolední na silnici třetí třídy č. 12139 vedoucí z Heřmaniček do Smilkova. I u něj byla dechová zkouška negativní a test na drogy pozitivní. Řidič uvedl, že předešlý den ve večerních hodinách užil marihuanu. Tento přestupek bude projednávat správní orgán Městského úřadu ve Voticích.


Řidičům za jejich jednání hrozí ve správním řízení pokuta od deseti do dvaceti tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku.por. Bc. Zuzana Stránská