Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuRegionální zpravodajství z Benešovska a Táborska:

Benešovský deník:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Zkuste obnovit tuto stránku (klávesa F5)
Denik.cz logo
Počet středočeských pacientů s koronavirem dosáhl 488 (3.4.2020,22:07)

Ve středních Čechách nárůst o 12 pacientů, v Praze třiapůlkrát tolik: o 43. Tak se během pátku 3. dubna vyvinula statistika osob s onemocněním Covid-19 vyvolávaného novým typem koronaviru, kterou zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví. Od rána do podvečera (konkrétně mezi aktualizacemi dat k časům 8.30 a 17.25 hodin) se počet evidovaných nemocných ve středních Čechách zvýšil ze 476 na 488. V Praze už šlo o jiné cifry: z 1029 na 1072.

Na srocování lidí dohlédnou i policejní drony (3.4.2020,20:50)

/FOTOGALERIE/ Rychlost, roušky, respekt k dalším opatřením, jakými jsou třeba dodržování zákazu srocování více než dvou osob, dodržování dvoumetrového odstupu, ale třeba vyznačeného zákazu stání pro auta. To jsou základní „tři R“, na jejichž kontrolování za nyní platného nouzového stavu upozornila v pátek 3. dubna středočeská policie. A není sama.

Stovky masek ušetří krajským nemocnicím respirátory (3.4.2020,19:30)

/FOTOGALERIE/ Mimořádnou radost z dodávky osobních ochranných prostředků pro zdravotníky, kterou v pátek 3. dubna obdržel kraj od ministerstva vnitra řešícího z podstatné míry zásobování pomůckami pro účinný a bezpečný boj s koronavirem, projevila středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Byť se poskytnutý materiál počítá ve stovkách kusů - a nikoli na statisíce, jak je nyní naštěstí už běžné u jiných dodávek.

Vlašim poskytla Benešovu celoobličejové ochranné masky (3.4.2020,14:30)

Nebezpečná východní nákaza má, jak se zdá, nejen zápory. Na silnicích je méně aut, ale k těm lepším stránkám života s ní patří také spolupráce sídel, jejichž letitá rivalita je zřejmá zejména na sportovních kolbištích. Město Vlašim tak věnovalo Benešovu deset kusů celoobličejových masek vyrobených v ČVÚT v Praze.

Ve středních Čechách zemřeli čtyři pacienti nakažení koronavirem (3.4.2020,13:26)

Čtyři úmrtí pacientů s onemocněním Covid-19 vyvolaným novým typem koronaviru evidovala v pátek dopoledne ve středních Čechách krajská hygienická stanice.

Darované roušky mohou mít odvoz zdarma. Kamkoliv (3.4.2020,13:02)

Pomoci Středočechům, kteří doma šijí roušky a chtěli by je věnovat konečným příjemcům z řad organizací pečujících o druhé, je připravena společnost PPL. Darované roušky doručí tam, kam jejich výrobce určí. O pár ulic vedle i přes půlku republiky.

Spojování Česka má pomoci všem, kteří něco nabízejí i potřebují (3.4.2020,11:38)

Na webové stránky Spojujeme Česko, jejich využití může výrazně usnadnit zprostředkovávání pomoci v nynější krizové sobě spojené s šířením koronaviru, upozornil v pátek středočeský krajský úřad.

Po filmařích zůstanou ve škole nové šatní skříňky (3.4.2020,10:07)

Dobřichovice zpustošil drak, i když ho ve městě nikdo pořádně neviděl. Jen se tam mihlo cosi, co se mu trochu podobalo. Co přesně se odehrálo, však bude se všemi detaily vidět až před Vánoci.

Nenošení roušek se může dost prodražit (3.4.2020,10:00)

Ještě před měsícem bylo zakrývání tváře při některých akcích považováno za protiprávní jednání. Stát tím bojoval proti výtržníkům, kteří se za roušky schovávali při demonstracích nebo bitkách fanoušků na fotbalových stadionech. Teď je všechno jinak. Kdo nenosí roušku, může platit.

Kraj už má návrhy, jak chránit ekonomiku před koronavirem (3.4.2020,08:41)

První návrhy, jak prospět středočeskému hospodářství tak, aby dopady koronavirové krize na firmy, zaměstnanost i obyvatele kraje byly co nejmenší, už den po svém ustavení předložil poradní tým Středočeského kraje pro ekonomické záležitosti. Ten hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) ustavila ve středu s tím, že v čele je její náměstek Gabriel Kovács (ANO, který má v radě kraje na starost oblast financí.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
Denik.cz logo
V pátek na jihu Čech přibylo sedm nových případů, čtyři na Písecku (3.4.2020,20:14)

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech sedm nových verifikovaných případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k páteční 18. hodině v regionu zvýšil na 117.

Zdravotníci na jihu Čech se vracejí zpátky do práce (3.4.2020,19:10)

Do karantény musely již desítky zdravotníků z jihočeských nemocnic, někteří se vracejí zpátky do práce.

Hasiči přivezli české zaměstnance, kteří uvízli v několika hotelech v Rakousku (3.4.2020,18:13)

I když je po dvoutýdenní karanténě v Rakousku čekají další dva týdny v izolaci v Česku, testy na koronavirus jim automaticky nikdo neudělá, nemají prý na ně nárok. Jedna z těch, které hasiči repatriovali, říká, že přitom všichni můžou být časovaná bomba. 

Havaroval a v nemocnici byl testován na koronavirus (3.4.2020,15:38)

Řidič pod vlivem návykových látek u Hosína na Českobudějovicku havaroval. Všichni, kdo při nehodě pomáhali či řidiče ošetřovali, pak čekali na výsledek testu na koronavirus.

Krize u sousedů zvedla důvěru k vládě (3.4.2020,14:47)

Linec – Celostátní průzkum linecké agentury Market-Institut (MI) vyzněl pro rakouskou vládu jednoznačně pozitivně, píší OÖN.

Ani napodruhé zloděj restauraci nedobyl (3.4.2020,14:00)

Táborští policisté ve spolupráci s kriminalisty šetří případ pokusu krádeže vloupáním do budovy restaurace v Bechyňské ulici v Táboře.

Krumlovu bez turistů snad v létě pomohou Češi (3.4.2020,13:29)

Podnikatelé i město Český Krumlov doufali, že o Velikonocích konečně přijedou nějací turisté, alespoň ti z Česka. Nouzový stav ale trvá dál, první výdělky v cestovním ruchu nejspíš přijdou až v létě. Bude potřeba spojit síly, jinak to ty, co z turismu žijí, srazí na kolena.

Deník pomáhá seniorům, daruje jim časopisy z produkce Vltava Labe Media (3.4.2020,12:53)

Zkrátit dlouhou chvíli seniorům v jejich izolaci se rozhodl Českobudějovický deník.

Tábor otevřel sběrný dvůr v Klokotech (3.4.2020,12:26)

V pátek 3. dubna otevřela společnost Rumpold sběrný dvůr v táborských Klokotech v ulici Kpt. Jaroše, a to ve standardní otevírací době včetně soboty a neděle.

Kruháč u Litvínovic projedete rychleji, Okružní si počká (3.4.2020,12:08)

Výpadovka z Českých Budějovic na Český Krumlov je proslulá kolonami vozidel. Auta sunoucí se kupředu krokem brzdí mimo jiné kruhová křižovatka v Litvínovicích.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje