Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuRegionální zpravodajství z Benešovska a Táborska:

Benešovský deník:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Zkuste obnovit tuto stránku (klávesa F5)
Denik.cz logo
Kontroly činnosti STK: pokut ubylo a snížila se jejich výše (18.1.2020,15:00)

Pochybení v administrativě – ale zvláště při vlastních prohlídkách vozidel na kontrolní lince. Takové jsou poznatky středočeského krajského úřadu k pochybením v činnosti STK – stanic technické kontroly. Těch v kraji působí 46 – a dohlížet na ně má právě kraj v rámci výkonu státního odborného dozoru. Zákon o provozu na pozemních komunikacích stanoví, že každou stanici musí prověřit nejméně jednou za tři roky.

Výletníky chce kraj směrovat z cyklotras i do okolí (18.1.2020,13:50)

Rozšíření nabídky se mají v létě dočkat cyklisté, kteří ve středních Čechách využívají jim určeného žlutého značení – a nejde jen o vytyčení nových úseků cyklotras a budování dalších cyklostezek. Změn se dočkají i ty již existující a využívané. Jezdci budou lépe upozorňováni na zajímavosti, které jsou k vidění v okolí.

Policisté odměňovali malé umělce, kteří vědí, jak zpomalit (18.1.2020,11:02)

/FOTOGALERIE/ Nerozdávali ani pokuty, ani preventivní rady – ba dokonce ani reflexní prvky. Tentokrát si středočeští policisté připravili k předání spoustu dárků, které se budou líbit dětem. 

České silnice pokryla ledovka. Do akce vyrazily stovky sypačů (18.1.2020,08:56)

Na silnicích ve středních Čechách, na jihu Čech nebo Vysočině se v noci na dnešek začala tvořit ledovka. Nasazeny byly stovky sypačů. Řidiči musí být podle silničářů opatrní.

Na staveništi parkovacího domu objevili další poklad (18.1.2020,08:01)

/FOTOGALERIE/ Příznivé počasí přeje také dvěma velkým investičních akcí města Benešov. Vedle dopravního terminálu pokračuje budování parkovacího domu v Nádražní ulici. Poté, co tam stavebníci narazili na „poklad“ v podobě nikde zakresleného lapolu, tedy jímky pro soustředění případných úniků ropných látek z železničního nádraží, objevili další „vzácnost.“

KRÁTCE: Na Klášterce lze sportovat kdykoliv. Co takhle zkusit discgolf? (18.1.2020,06:54)

O tom, že běhat lze kdykoliv, není třeba diskutovat. Ale stejné je to i v jiných odvětvích sportu, a sice i v těch, která nejsou široké veřejnosti až tak notoricky známá. Jedním z nich je discgolf. Tento kříženec metání „létajících talířů“ čili frisbee a klasického golfu, může v benešovském parku Klášterka ležícího na zelené ploše mezi Čechovou ulicí a Karlovem, zkusit každý.

Nastupující chřipka zabíjela: připsala si první oběť (18.1.2020,06:00)

Chřipka nastupuje se všemi strastmi, které s sebou přináší; dokonce už ve středních Čechách zabíjela. V pátek 17. ledna na to upozornila Dana Šalamunová z krajské hygienické stanice.

Ledovka hrozí od noci do odpoledne. Řidičům i chodcům (17.1.2020,21:53)

Pomačkané plechy aut, jejichž řidiči nedobrzdili před jiným vozidlem, ale i automobily poškozené nárazy do svodidel, do stromu, či sjeté do příkopu. Takové scény byly v pátek po ránu k vidění na řadě míst středních Čech. Silnice s namrzající mlhou klouzaly až hanba. Naštěstí se nehody obešly bez vážnějších malérů – a několik zranění, k nimž přece jen došlo, bylo jen lehčího charakteru.

Muž podezřelý ze střelby na auta je ve vazbě (17.1.2020,19:02)

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Policejní celu za tu vězeňskou vyměnil dosud netrestaný 35letý řidič z Prahy, držitel zbrojního průkazu, který je podezřelý, že ve středu během jízdy z hlavního města do jihočeského Písku střílel po dalších autech. Přestupní stanicí se mu v pátek stala jednací síň Okresního soudu v Příbrami.

Navržené tresty pro Metrostav a Hospimed? Likvidační, říkají právníci firem (17.1.2020,17:15)

Postihy, které navrhl státní zástupce pro společnosti Metrostav a Hospimed v druhé korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, označili dnes právníci obou firem za likvidační. Vysoké peněžité tresty a zákazy účasti na veřejných zakázkách by tak podle nich ve výsledku dopadly na tisíce zaměstnanců a jejich rodin. Mohly by také ovlivnit rozpracované stavební projekty Metrostavu i funkčnost nemocničních přístrojů dodávaných Hospimedem, uvedli u soudu advokáti.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
Denik.cz logo
Šestiletý soused má krále králíků (18.1.2020,15:10)

Pasov - Rodině Saikových z Wotzmannsreutu v okrese Freyung tu zprávu volal otec paní domu Alois Brandner, zakladatel spolku chovatelů králíků B 695 ve Waldkirchenu, pěkně „za tepla“, ze spolkové přehlídky králíků v Karlsruhe.

Běžkařské trasy na Táborsku se zatím jen smutně zelenají (18.1.2020,12:00)

Pro milovníky bílé stopy je v oblíbených destinacích táborského regionu všechno připravené. Chybí jen to nejpodstatnější: sníh.  

Sršni s Lions sehráli parádní basketbalové derby (18.1.2020,11:15)

Páteční utkání 16. kola 1. ligy basketbalistů mělo fanouškům v písecké sportovní hale nabídnout nevšední podívanou.

Bouralo se u Hlavatců i Dlouhé Lhoty (18.1.2020,09:34)

Přinášíme přehled činnosti profesionálních hasičů na Táborsku v pátek 17. ledna. Profesionální hasiči ráno vyjížděli ke dvěma nehodám osobních vozů.

Pozor, na silnicích to klouže (18.1.2020,09:10)

V sobotu 18. ledna se mějte na silnicích na pozoru, po celém kraji je na pozemních komunikacích ledovka.

Již nejsou mezi námi (18.1.2020,08:35)

Přinášíme přehled smutečních obřadů v sobotu 18. ledna na Táborsku.

Naaranžované video chce vyvolat obavy z vlků (17.1.2020,17:54)

Na facebooku a webu se objevila dvě videa, na kterém zvíře, kterým může být vlk nebo československý vlčák, trhá mrtvou srnčí zvěř. Jedno z nich zveřejnil i server sumava.eu s tím, že by mohlo být natočeno na Šumavě u Hliniště a snaží se informace ověřit.

Kočárky přivezli do galerie kamionem (17.1.2020,17:38)

Desítky krásných historických kočárků jsou k vidění v táborské Galerii 140. Přivezla je tam sběratelka Markéta Kubová z Libějovických Svobodných Hor a její kamarádka Anna Koubová. Návštěvníci galerie tak mohou zhlédnout kromě modelů a pokojových kočárků i kočáry, v nichž vozili děti naše babičky, maminky, dědečkové a tatínkové.

Kníže pornofolku Záviš zahraje v klubu Garage (17.1.2020,17:05)

V sobotu od 20 hodin vystoupí v táborském klubu Garage zpěvák, písničkář a básník Záviš. Znojemský rodák i patriot, ale i cestovatel, který s kytarou přes rameno křižuje země české i cizinu, představí svůj osobitý folk.  

Budou na Hluboké další tygřata? To se uvidí (17.1.2020,15:54)

Už je to měsíc, co se z hlubocké zoo „vydala do světa“ čtveřice tygřat ussurijských – tedy spíše co byli převezeni do belgické zoologické zahrady Bellewaerde. Doprovod jim tam dělala i dvojice hlubockých ošetřovatelů – Markéta Jeriabková a „taťka tygr“ Martin Drha.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje