Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuRegionální zpravodajství z Benešovska a Táborska:

Benešovský deník:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Zkuste obnovit tuto stránku (klávesa F5)
Denik.cz logo
Rady do zahrady: sklizeň jakonu, výsadba česneku, hniloby zeleniny (25.9.2018,23:04)

Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

KRÁTCE: V Benešově postaví spojovací komunikaci (25.9.2018,13:59)

Benešov - Přímo ze silnice druhé třídy číslo 110, což je ta mezi benešovskými křižovatkami v dolních částech Vlašimské a Čechovy ulice, budou už zanedlouho auta vjíždět do ulice K Pazderně u nového městského hřbitova. Rozhodl o tom Silniční správní úřad Benešov. Ten posoudil žádost města o vydání společného povolení a schválil jeho stavební záměr.

OBRAZEM: Votickou Táborskou ulicí už procházejí pěší (25.9.2018,10:54)

Votice - Rekonstrukce Táborské ulice ve Votidích je středem pozornosti nejen obyvatel jižní části města, ale také motoristů. Ti, pokud chtějí zajet do centra, musejí přijet po staré votické silnici od Olbramovic. Z opačné strany, tedy od Jankova, vede provizorní trasa přes zástavbu rodinných domů. Trasa je to ale opravdu nouzová a vhodná pouze pro osobní auta. Jejích řidiči tam ale musí jen velmi opatrně. 

Ve Voticích myslí na historické dědictví i budoucnost (25.9.2018,08:16)

Votice /FOTOGALERIE/ - Ve městě na „konci okresu" se asi nejvíce mluví o dopravě. A to celé, právě končící čtyřleté volební období. Mluví se o silnicích a zejména o železnici. Ta je stále důležitější pro život města. A to přesto, že jím koleje ani neprocházejí. Železnice totiž míjí okraj souvislé městské zástavby o více než kilometr.

OBRAZEM: Dětí vystavují své práce k stému výročí české státnosti (24.9.2018,20:12)

Benešov - Výstava výtvarných prací „100 let české státnosti“ se koná do 19. říhjna ve výstavní síni Domu dětí a mládeže Benešov. Otevřena je od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin. Návštěvníci uvidí portréty slavných osobností, mapy, vlajky, historické dopravní prostředky, letokruhy a korunovační klenoty z keramiky a mnoho dalších zajímavostí z dějin naší republiky.

Víkend v Louňovicích pod Blaníkem patřil Svatováclavským slavnostem (24.9.2018,17:19)

Louňovice pod Blaníkem - Mše na Velkém Blaníku zahájila o uplynulém víkendu Svatováclavské slavnosti v Louňovicích pod Blaníkem. Po jejím skončení následoval průvod svatého Václava z hory Blaník. V průběhu odpoledne zazpívala v zámecké zahradě kupříkladu zpěvačka Yvetta Blanarovičová nebo hudební skupina Sakramejdlo. Na místě byly k vidění historické stánky, pouťové atrakce a kolotoče.

KRÁTCE: Oznámili zahájení stavebního řízení a pozvali k jednání (24.9.2018,13:32)

Čtyřkoly - Zahájení stavebního řízení pro stavbu chodníku ve Čtyřkolech a pozvání k ústnímu jednání oznámil veřejnou vyhláškou benešovský stavební úřad. Stavebník, obec Čtyřkoly, podal žádost o vydání stavebního povolení na stavbu chodník podél silnice třetí třídy číslo 1096 a také s ním související opěrné zdi už 4. července letošního roku.

OBRAZEM: V Chlístově si připomněli vznik Československa a padlé hrdiny (24.9.2018,12:21)

Chlístov - Vzpomínkovou akci při příležitosti 100. výročí Československé republiky a 90. výročí odhalení pomníku padlým v 1. světové válce měli v neděli 23. září v Chlístově. U pomníku položili vojáci v historických uniformách věnec a v jejich podání nechyběla ani čestná salva.

Strom padlý na dálnici D1 zastavil provoz (24.9.2018,11:23)

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - I v pondělí 24. září před polednem likvidovali hasiči z Vlašimi následky vichřice, která se přehnala nad Benešovskem v noci na první pracovní den nového týdne. Přinesla ji tlaková níže a v Německu ho nazvali Fabienne. Proti jiným místům České republiky ale zůstalo Benešovsko větším škodám ušetřeno.

Obyvatel Benešovska mírně přibylo (24.9.2018,08:00)

Benešov – Benešovsko se zalidňuje. Ukazují to nejnovější údaje středočeských statistiků, kteří vyhodnotili pohyb obyvatelstva v prvním pololetí.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
Denik.cz logo
Veselí nabídne v kulturním domě besedu o filmech (25.9.2018,16:30)

Veselí nad Lužnicí - V úterý 25. září se můžete těšit na zajímavou besedu ve veselském kulturním domě, poslechnout si přijďte přednášku předsedy táborského filmového klubu Luboše Dvořáka.

Vandal poškodil auto (25.9.2018,15:30)

Sudoměřice u Bechyně - Policisté vyhlásili pátrání po pachateli, který v době mezi páteční osmou a devátou hodinou večer poškodil osobní automobil Ford Focus, zaparkovaný v průjezdu domu č. 42 v Sudoměřicích u Tábora. Do levého předního blatníku a předního nárazníku vyryl ostrým předmětem hluboké rýhy. Majitel odhadl svou škodu na částku nejméně 8000 korun.

V seriálu Naši prvňáci představíme děti ze ZŠ Orbis-Pictus (25.9.2018,15:15)

Táborsko - V rámci projektu Naši prvňáci vám tentokrát představíme žáky z církevní ZŠ Orbis-Pictus v Táboře. Jejich fotografie najdete v Táborském deníku ve středu 26. září, a to na straně 13. Nezapomeňte si tedy noviny pořídit včas!

Bazén? Plán se změnil (25.9.2018,14:35)

Tábor - První etapa rekonstrukce plaveckého stadionu v Táboře odstartovala na začátku roku. Její zapečetění se ovšem poměrně výrazně oddaluje.

Ve volební speciálu se dozvíte, jak správně volit a vybrat starostu (25.9.2018,10:00)

Jižní Čechy - Štvou vás lidé, kteří zasedají na radnici, nebo naopak chcete, aby tam zůstali co nejdéle? Počátkem října máte v komunálních volbách jedinečnou možnost vybrat si, kdo bude rozhodovat o osudech vaší vsi či města. Přinášíme vám návod, jak volit, aby váš hlas nepropadl.

Již nejsou mezi námi (24.9.2018,17:32)

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

Vichřice odnesla střechu základní školy (24.9.2018,13:48)

Sezimovo Ústí - V neděli kolem desáté hodiny večer zasáhla Sezimovo Ústí vichřice, která nejen vyvrátila několik stromů, ale uvolnila i celou střechu na Základní škole Švehlova.

Koncert otevře dveře už pošesté (24.9.2018,13:37)

Tábor - V pátek 28. září od 13 hodin vypukne na náměstí TGM další ročník "Koncertu, který otevírá dveře - pošesté", jehož pořadatelem je centrum Kaňka.

V Němčicích na Strakonicku volby nebudou. Prý tu nikdo nechce dělat starost (24.9.2018,10:20)

Němčice – Malá obec, kde žije kolem 80 lidí, bude bez starosty. Ten současný, Petr Vastl, už ve druhém volebním období tuto funkci zastávat nechce.

Víte, jak sbalit Vietnamku? (24.9.2018,10:09)

České Budějovice – Na náměstí před radnicí to úžasně vonělo a zábava byla nejen zábavná, i poučná.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje