Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuRegionální zpravodajství z Benešovska a Táborska:

Benešovský deník:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Zkuste obnovit tuto stránku (klávesa F5)
Denik.cz logo
Strojvedoucí rychlíku zabránil u Černošic železničnímu neštěstí (12.7.2020,19:46)

Jen pozornost strojvedoucího rychlíku mířícího z Klatov do Prahy zřejmě zabránila dalšímu neštěstí na kolejích. V neděli odpoledne totiž v Černošicích strojvedoucí zaregistroval, že se jeho vlak zezadu blíží k pomaleji jedoucímu osobnímu vlaku, který ujížděl stejným směrem po stejné koleji.

Optimismus na Kutnohorsku: za neděli nepřibyl žádný nakažený (12.7.2020,18:20)

Dobrá zpráva přišla na konci víkendu z Krajské hygienické stanice. I přes to, že se v ohnisku nákazy na Kutnohorsku prováděly testy na koronavirus i poslední den v týdnu, nebyl žádný z nich pozitivní.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Pozor na komplikace na D5 a D6 (12.7.2020,16:36)

Pokud vyrážíte na dovolenou či jen na výlet, pak počítejte s některými dopravními omezeními na hlavních silničních tazích. Na dálnici D5 mezi 12. a 13. kilometrem ve směru z Prahy na Rozvadov je zúžen provoz na dva jízdní pruhy z důvodu opravy mostu. S omezením tu počítejte až do prvního srpna.

Proč se u silnic vyrojili lidé s mobilem? Počítají auta (12.7.2020,12:31)

Lidí, kteří s mobilem nebo tabletem v ruce koukají po autech projíždějících po blízké komunikaci, si lze od neděle všimnout jak v okolí dálnic, tak třeba i méně frekventovaných silnic III. třídy. Po čtyřech letech se opět rozjela pravidelně opakovaná akce s úředním označením CSD – Celostátní sčítání dopravy. Provádí se zhruba po pěti letech.

Změna programu ve Vlašimi potěšila fandy klasického metalu (12.7.2020,10:40)

/FOTOGALERIE/ Původně měla v sobotu zahrát ve Vlašimi v baru Na Koupáku kapela Hemeroid revival band, ale z vystoupení nakonec sešlo. Naštěstí se pořadatelům podařilo sehnat náhradu. A ne ledajakou, nakonec ve Vlašimi vystoupila legenda české, respektive československé metalové scény, skupina Vitacit.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Klientům pomáhají už celou dekádu (12.7.2020,09:01)

Téměř dvěma stovkám klientů pomohli během uplynulých deseti let existence pracovníci benešovského Domu na půl cesty, který provozuje zapsaná společnost Cerpos. Organizace poskytuje ubytovací sociální služby a podporu pro mladé lidi od 18 do 26 let.

Na Kutnohorsku přibylo za sobotu sedm nových případů (11.7.2020,18:52)

Ve středočeském ohnisku koronaviru, na Kutnohorsku, přibylo za sobotu sedm nově nakažených. Uvedla to večer mluvčí Krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

OBRAZEM: Benešov City Live nabírá na obrátkách (11.7.2020,16:00)

Multižánrový festival Benešov City Live, který se těší velké popularitě nejen u Benešováků, nabídl v pátek vystoupení oblíbené skupiny Lahvátor.

Koronavirus mají i tři zaměstnanci Foxconnu, další procházejí testy (11.7.2020,15:49)

Další firmou v regionu, u jejichž zaměstnanců byla potvrzena nákaza Covid 19, je kutnohorský Foxconn. Oficiálně byli dosud potvrzeni tři pozitivně testovaní. Deníku to potvrdil mluvčí firmy Pavel Kožený i mluvčí Krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Odběrové místo v Kolíně otevřené kvůli Církvici navštívilo 13 lidí (11.7.2020,14:55)

Odběrové místo na testování nákazy covidem-19 v Kolíně, které se o víkendu mimořádně otevřelo v reakci na rostoucí počet nakažených na Kutnohorsku, navštívilo dnes 13 lidí. ČTK to řekl ředitel kolínské nemocnice Petr Chudomel. Podle něj jde o minimum lidí, všichni testování měli doporučení od hygieniků nebo praktických lékařů. Na Kutnohorsku začala dnes kvůli ohnisku nemoci v Církvici platit přísnější hygienická opatření.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
Denik.cz logo
VIDEO: Výstavu v Krumlově zahájil objevitel pramenů Amazonky i slavný egyptolog (12.7.2020,20:39)

Stovky tisíc lidí si, jen v Praze, loni prohlédli výstavu Voda a civilizace. Teď zakotvila na vltavské náplavce v Českém Krumlově u tamních Pivovarských zahrad. Venkovní expozice na velkoformátových panelech ukazuje klíčový význam životodárné tekutiny, její minulost, přítomnost i budoucnost na zemi.  

Ani v neděli nepřibyly na jihu Čech žádné případy koronaviru (12.7.2020,20:03)

Počet nakažených koronavirem, alespoň pokud jde o výsledky testů, se v Jihočeském kraji drží na patnáctce, za víkend nepřibyly žádné nové případy.  

Podnapilý řidič na sebe upozornil stylem jízdy (12.7.2020,18:46)

Díky zásahu hlídky Městské policie Tábor nedojel do svého vytyčeného cíle další podnapilý řidič. Strážníci jej zastavili krátce po jedné ráno v neděli 12. července chvíli poté, co na sebe upozornil neobvyklým stylem jízdy.

Dětské tábory pod lupou. Jak dopadají kontroly hygieniků? (12.7.2020,15:12)

První dva týdny má za sebou sezóna letních dětských rekreací. Jižní Čechy jsou regionem s výrazně největším počtem rekreovaných dětí v rámci celé ČR.

Vyzkoušejte novou zábavu, Krumlov otevřel discgolfové hřiště (12.7.2020,10:59)

Novou možnost zábavy nabízí Český Krumlov. Českokrumlovský rozvojový fond v pátek slavnostně otevřel nové discgolfové hřiště.

Jedenáct vzorků zmrzliny nevyhovělo (12.7.2020,09:08)

Jihočeští hygienici v červnu zahájili plnění regionálního úkolu „Zmrzliny 2020“, zaměřeného na sledování zdravotní nezávadnosti zmrzlin, prodávaných v zařízeních, poskytujících stravovací služby.

Ve vodňanských drůbežárnách se koronavirus nešíří, potvrdily testy (11.7.2020,20:43)

Sobota nepřinesla ve vývoji statistik onemocnění COVID-19 na jihu Čech žádné významné změny. Byl pouze otestován vyšší počet vyšetřených vzorků (219 za 24 hodin), a to kvůli opakované testování ve firmě Vodňanská drůbež a. s. Nemoc tam nebyla ani napodruhé prokázána u žádného ze 104 testovaných zaměstnanců. V pondělí ještě hygienici otestují zbývající čtyři zaměstnance a čtyři veterináře.

Vítr lámal stromy hlavně na Táborsku (11.7.2020,17:16)

Celkově téměř stovku událostí spojených s bouřkami zaznamenali jihočeští hasiči v pátek 10. července. V naprosté většině šlo o popadané stromy.

Šumava dříve a dnes u sousedů (11.7.2020,17:11)

Pasov – Pod uvedeným názvem chtějí společnost Aberland Regio, Národní park Šumava a Ekofilm Šumava ve společném projektu navázat na dlouhou tradici, píše PNP.

OBRAZEM: Mňága a Žďorp zahrála před klubem Garage Tábor (11.7.2020,15:55)

Ve čtvrtek 9. července se konal před klubem Garage Na Kopečku koncert Mňágy a Žďorp. Sešlo se kolem 400 fanoušků této oblíbené kapely. Počasí vyšlo na jedničku, proto několik návštěvníků přišlo ještě na místo v den konání koncertu.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje