Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuRegionální zpravodajství z Benešovska a Táborska:

Benešovský deník:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Zkuste obnovit tuto stránku (klávesa F5)
Denik.cz logo
Viník ujede od každé šesté nehody, ukazuje statistika (23.7.2019,12:50)

Projížděl mírně pravotočivou zatáčkou. Z nějakého důvodu přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucího automobilu Škoda Octavia. Nezastavil; jel ale dál. A policisté o něm pátrají. Takový případ se stal před několika týdny u Olbramovic na Benešovsku. Případů, kdy se řidič ale neobtěžuje po nehodě zastavit, je ale více.

Pachateli za odcizení kol z vozidla hrozí až dva roky (23.7.2019,11:58)

Až dva roky odnětí svobody v případě prokázání viny hrozí pachateli, který ukradl kola z vozidla a způsobil tak škodu přesahující sto tisíc korun. Oznámení o krádeži přijali v pondělí 22. července v ranních hodinách vlašimští policisté.

V bytě byla nalezena osoba bez známek života (23.7.2019,10:00)

Osoba bez známek života byla nalezena v jednom z bytů na ulici Marie Kudeříkové v Benešově. K otevření dveří vyjelo na základě telefonického hlášení v pondělí 22. července krátce před šestnáctou hodinou auto hasičského záchranného sboru.

Černým momentem cyklistických závodů byla krádež bílého kola (23.7.2019,08:53)

Bez přivolání policie se bohužel neobešly sobotní cyklistické závody s vyjížďkami na brdské trasy, které měly zázemí v Řevnicích na Praze-západ. Právě tam byli policisté voláni na provizorní parkoviště na louce pod areálem společnosti EKOS.

Zákaz řízení a alkohol v noci, další zákaz ve dne (23.7.2019,08:50)

Dva řidiči se zákazem a jeden pod vlivem alkoholu. Taková je bilance odhalení, k nimž na silnicích Prahy-západ dospěli policisté během jediného dne. V pondělí o tom informovala mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Řidič autobusu vozící lidi nadýchal téměř dvě promile (23.7.2019,08:26)

Alkohol si za volantem neodpustili ani profesionálové – a bohužel byl mezi nimi i takový, který vozí lidi. Řidič autobusu. 

Z Orlíku odstranili metráky odpadků, k nalezenému tělu zavolali policii (23.7.2019,08:22)

/FOTOGALERIE/ Doba prázdnin láká k vodě a ke koupání, oblíbená je nejen mezi Středočechy přehradní nádrž Orlík. Avšak ne všichni se chovají zodpovědně, proto se na březích nádrže i v zátokách hromadí odpadky. Stále se ale najdou lidé, kterým není lhostejné životní prostředí.

Borelióza a hra o čas: kontrola je základ. Ochrnul mi i obličej, líčil pacient (23.7.2019,04:00)

Když hygienická stanice vyhlásí devátý nebo desátý stupeň aktivity klíšťat, neměli bychom správně vůbec vstupovat do lesa. Je každoroční hysterie kolem těchto roztočů opodstatněná? Odpověď na tuto otázku objasnil Ondřej Hajdušek, vědec z laboratoře, která se zabývá nemocemi přenášenými klíšťaty.

Populární lezení v popruzích dorazilo i do Česka. Ferrat už je skoro padesát (23.7.2019,04:00)

Desítky i stovky metrů ve výškách i těsně nad vodou. Ferraty neboli zajištěné cesty vedou nepřístupným terénem, kde lezce jistí ocelová lana, stupy a případně další prvky. Na ferratu se lezec nemůže vydat jen tak, musí mít dostatečné vybavení. Byť mají více než 170letou tradici, v České republice se zajištěné cesty začaly rozšiřovat teprve před několika lety.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku? (22.7.2019,17:00)

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
Denik.cz logo
Nejstarší sousedce je 111 let (23.7.2019,15:23)

Linec – Anna Wiesmayrová z Lince slaví v úterý 23. července 111. narozeniny – jako nejstarší Rakušanka, píší OÖN.

Ve Frymburku zemřel cyklista (23.7.2019,14:51)

Frymburk - Smutně skončil jeden cyklistický výlet na Lipensku, cyklista (75 let) při něm zkolaboval, a i když pro něj letěl vrtulník, lékařům se ho bohužel nepodařilo přivést zpátky k životu.

Motorkář skončil v příkopu (23.7.2019,14:33)

Týn nad Vltavou - V pondělí se na silnici za Týnem nad Vltavou ve směru do obce Březnice zranil motorkář. Skončil v příkopu. Odsud ho vynesli profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou, kteří i likvidovali následky dopravní nehody motorky značky BMW.

Na Footfestu řádil nenechavý zloděj (23.7.2019,14:24)

Želeč – Policisté pátrají po zloději, který v nočních hodinách ze čtvrtka na pátek okrádal spící návštěvníky hudebního festivalu Footfest.

Chlouba Kvildy, vánoční strom, musí být poražen (23.7.2019,14:00)

Kvilda – Asi sto let byl chloubou nejvýše položené obce v ČR vánoční strom vedle kostela sv. Štěpána. V roce 2011 dostal smrk certifikát, že je nejvyšší živě rostoucí vánočně nazdobený strom v České republice.

Krajské hygieničky upozornily na nedostatky letních táborů (23.7.2019,12:03)

Jižní Čechy – Nedostatky ve skladování syrového masa, plesnivé matrace a chybějící doklad o kvalitě pitné vody. Nejen to jsou prohřešky dětských letních táborů, které odhalila za uplynulé prázdninové týdny krajská hygiena. Pokud inspektoři shledají nedostatky, udělují sankce. Tábora Zálesák v Nesměni se ale tyto vady netýkají.

V nemocnici léčí i barevné záhony (23.7.2019,11:06)

České Budějovice - Park v areálu největšího zdravotnického zařízenív kraji je pastvou pro oči, má i aromaterapeutickou funkci.

Táborští žáci se ocitli v roli učitelů (23.7.2019,10:28)

Tábor /ROZHOVOR/ – Na několika táborských základních školách se v květnu a v červnu v rámci aktivit Místního akčního plánu uskutečnily jazykové dílny s rodilými mluvčími.

Gurmánský rádce v týdeníku (23.7.2019,10:00)

Češi milují houby, ovoce i bylinky. Právě jejich skladování, zpracování a moderní způsob úpravy bude tématem dalšího Týdeníku. Naše tipy i recepty babiček v rámci domácího gurmánského rádce si přečtěte v Táborském týdeníku, který vychází tradičně ve středu 24. července jako součást vydání Deníku.

Počet nových Jihočechů roste (23.7.2019,09:06)

Jižní Čechy – Většina nových obyvatel se do kraje přistěhuje, rození dětí zaostává.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje