Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuRegionální zpravodajství z Benešovska a Táborska:

Benešovský deník:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Zkuste obnovit tuto stránku (klávesa F5)
Denik.cz logo
Deset vzdušných obrů. Největší letadlo světa se zatím prohánělo jen po ranveji (19.3.2019,05:00)

/VIDEO/ Letecká doprava zažila v minulém století nebývalý rozvoj a doslova změnila svět. Díky ní se zkrátily vzdálenosti a staly se pohodlně dostupné i ty nejzapadlejší kouty naší planety. Některá současná letadla přitom dorostla do skutečně mamutích rozměrů.

KRÁTCE: Úřad navrhuje zákaz zastavení v Zapově ulici (18.3.2019,18:58)

Benešov - Zatím jen jako návrh opatření obecné povahy předkládá Silniční správní úřad Benešov stanovení přechodné úpravy provozu v benešovské Zapově ulici. Opatření se týká především dočasného zákazu zastavení. Od středy 10. dubna do pátku 31. května by ve zmiňované ulici měly pokračovat práce na její kompletní rekonstrukci, a proto by tam stojící auta překážela. Konkrétně by tam měly probíhat zahradnické práce, sázení stromů a keřů.

Místo 15 nových sanitek jich záchranáři koupí 5+10 (18.3.2019,17:32)

Střední Čechy - Patnáct nových sanitek, jejichž celková cena se musí vejít do 50 milionů korun, se chystá pořídit Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku? (18.3.2019,17:00)

Benešovsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme tentokrát?

Rozvoj města brzdí nedostatečná kapacita čistírny odpadních vod (18.3.2019,14:30)

Votice /FOTOGALERIE/ - Nedostatečné možnosti čistírny odpadních vod (ČOV) omezují další rozvoj Votic. A to je pro sídlo s 4496 obyvateli, citlivá otázka. Loni totiž ve městě ubylo 60 lidí (-1,3 procenta). Přitom už nyní je jasné, že se intenzifikace ČOV dostala opět do bodu nula. A to přes to, že město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce a také vybralo vítěznou firmu. Ale stavět se nezačalo.

Budoucí modelky a modely budou ve středních Čechách hledat v Kolíně (18.3.2019,11:54)

Střední Čechy - Ze středních Čech to je právě kolínské nákupní centrum, kde agentura Elite Prague vyhlašuje castingy do modelingové soutěže Elite Model Look. V Kolíně se odehraje ve středu 10. dubna od 15 hodin v obchodním centru Futurum.

Blíží se happening ZUŠ Open, událost se odehraje i ve středních Čechách (18.3.2019,11:47)

Střední Čechy - Celostátní happening ZUŠ Open oživí ulice také ve Středočeském kraji. Při této události totiž základní školy z celé republiky, středních Čech včetně, spojí své síly a nabídnou hudbu, tanec, divadlo, výtvarné umění i další aktivity.

OBRAZEM: Na jarním nocování dívky vyráběly kytičky (18.3.2019,10:31)

Benešov - Textilní kytičky technikou Kanzashi se naučila vyrábět děvčata v Domě dětí a mládeže v Benešově na oblíbené akci „Jarní nocování“, které se konalo od pátku 15. března do soboty 16. března. Seznámila se s různými typy a postupy při šití těchto kouzelných kytiček a jejich dalším využitím jako jarních doplňků a ozdob.

Auto převážející prasata skončilo na boku, řidič se zranil (18.3.2019,10:17)

Trhový Štěpánov /FOTOGALERIE/ - Odchyt prasat, která unikla z nákladního auta po jeho havárii v lesním úseku silnice mezi Trhovým Štěpánoven a Dalkovicemi, zaměstnalo v pondělí 18. března dopoledne hasiče i zemědělce.

Stížností na mizerné jídlo se lidé nebojí. A mají pravdu! (18.3.2019,08:56)

Střední Čechy - Sedmatřicet stížností týkajících se jídla či prostředí, v jakém jsou pokrmy v provozovnách společného stravování připravovány nebo podávány, dostali za první dva měsíce roku středočeští hygienici. Sami se zabývali 28 z nich; devět podnětů předali jiným orgánům, protože jejich řešení nebylo v jejich kompetenci jakožto orgánu ochrany veřejného zdraví.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
Denik.cz logo
Postižení mi změnilo život. Z velké části k lepšímu (19.3.2019,07:00)

České Budějovice – V sedmnácti přestal hýbat nohama. Teď Zbyněk Sýkora sportuje i pomáhá hendikepovaným.

Deset vzdušných obrů. Největší letadlo světa se zatím prohánělo jen po ranveji (19.3.2019,05:00)

/VIDEO/ Letecká doprava zažila v minulém století nebývalý rozvoj a doslova změnila svět. Díky ní se zkrátily vzdálenosti a staly se pohodlně dostupné i ty nejzapadlejší kouty naší planety. Některá současná letadla přitom dorostla do skutečně mamutích rozměrů.

Již nejsou mezi námi (18.3.2019,18:36)

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

V Bechyňské bráně uvízla cisterna (18.3.2019,17:49)

Tábor – V pondělí začala uzavírka části ulice Na Parkánech. V dobrém na ni nebude vzpomínat řidič cisterny, který i se svým vozem krátce před polednem uvízl v Bechyňské bráně.

Zmizel kontejner za sto tisíc korun (18.3.2019,17:32)

Hodušín - Bechyňští policisté pátrají po pachateli krádeže ocelového kontejneru.

Škoda za sto tisíc korun (18.3.2019,15:44)

Hodušín – Bechyňští policisté pátrají po pachateli krádeže ocelového kontejneru. Zloděj ho odcizil z volně přístupné asfaltové cesty u hřbitovní zdi někdy mezi 5. až 12. březnem.

Řídil vůz bez technického oprávnění s dvojkou v krvi (18.3.2019,15:30)

Tábor - Policisté z dálničního oddělení v Chotovinách zahájili v závěru tohoto týdne úkony trestního řízení proti řidiči osobního vozidla tovární značky Mercedes Benz.

Díky speciálním filmům se naučí bránit ještě více škol (18.3.2019,15:23)

České Budějovice /VIDEO/ - Uteč, skryj se, bojuj. Tyto tři strategie se učí už od roku 2016 učitelé, ředitelé i další zaměstnanci jihočeských škol.

Hasiči se učili speciální postupy vyprošťování u dopravních nehod (18.3.2019,14:29)

Písek - V sobotu 16. března se konal v Písku již třetí workshop na téma vyprošťování u dopravních nehod a stejně jako v předchozích případech ho pořádala Asociace velitelů JSDH ve spolupráci s WEBER Rescue system, kterou v ČR zastupuje společnost Luing Pyrex. Celou akci na místě zajišťovala a organizovala dobrovolná jednotka z Písku. Této akce se zúčastnilo na čtyřicet hasičů z deseti dobrovolných jednotek.

OBRAZEM: Hladina Lipna stoupá (18.3.2019,12:37)

Lipensko - Dosahá, dosahuje, cestičky zaplavuje… Člověku se při pohledu na břehy Lipna vybaví slova ze známé jihočeské lidovky Už se tan tálínskej rybník nahání. Tolik vody se v Lipně vidí málokdy.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje