Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuAktuální zprávy z ČR a světa:

Aktuální zprávy z domova i ze světa. Zprávy z ekonomiky, byznysu, kultury a sportu. Průvodce životním stylem. Lidovky.cz - aktuální zprávy.
Praha 6 využila nouzový stav k odstranění Koněvovy sochy. Rozhodlo se o něm na nočním zasedání, řekl starosta (3.4.2020,23:12)

Radnice Prahy 6 využila nouzový stav, který v Česku platí kvůli koronavirové epidemii, k odstranění sochy kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva z náměstí Interbrigády v Bubenči. V České televizi to v pátek večer řekl starosta šesté městské části Ondřej Kolář (TOP 09).

Chytrá karanténa se příští týden rozšíří na severní Moravu a do Prahy, uvedl Prymula (3.4.2020,22:48)

Projekt chytré karantény na vyhledávání možných nakažených novým koronavirem se na sklonku příštího týdne rozšíří na severní Moravu a do Prahy, v Jihomoravském kraji se zatím testuje. Nadále platí, že v prvním týdnu po Velikonocích by se měl projekt dostat i do zbytku republiky. V Českém rozhlasu Radiožurnálu (ČRo) to v pátek řekl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, který má projekt na starosti.

Zástupce WHO po 5 dnech otočil. Používání podomácku vyrobených roušek už není špatný nápad (3.4.2020,21:30)

Zástupce Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael Ryan se v pátek vyslovil pro širší používání podomácku vyráběných roušek. Informovala o tom agentura Reuters. Podle koordinátora krizové pomoci není zahalování nosu a úst, které má chránit před kašlem nebo kýcháním, špatný nápad.

‚Měli bychom testovat v Africe, nemají tam roušky,‘ prohlásil francouzský doktor. Za výrok se musel omluvit (3.4.2020,21:03)

Šéf oddělení intenzivní péče pařížské Cochinovy nemocnice Jean-Paul Mira se v pátek musel omluvit za to, že doporučil testovat možnou léčbu nemoci Covid-19 na Afričanech. Několik marockých právníků ho chce obvinit z rasismu, na sociálních sítích jeho výrok vyvolal mezi Afričany velkou nelibost.

Koronavirus si vyžádal ve Španělsku 932 životů za den. Britská královna chystá mimořádný projev (3.4.2020,21:00)

Počet nakažených koronavirem se ve Španělsku za posledních 24 hodin zvýšil o 7472 na 117 710, což je druhý nejvyšší počet ve světě po USA. Dosud byla druhá v počtu nakažených Itálie, která ale ještě páteční údaje neoznámila. Za den přibylo ve Španělsku 932 úmrtí z řad nakažených, celkem tak v zemi zemřelo už 10 935 lidí s nákazou koronavirem, informovalo v pátek ministerstvo zdravotnictví.

V Turecku zavedou povinné roušky na veřejnosti a zákaz vycházení pro lidi mladší 20 let (3.4.2020,20:38)

V Turecku se kvůli koronaviru rozšíří zákaz vycházení na lidi mladší 20 let a na veřejných místech budou mít občané nově povinnost nosit roušky. Oznámil to v pátek podle agentury Reuters prezident Recep Tayyip Erdogan.

Cynismus a provokace, hodnotí Rusko odstranění sochy Koněva. Ambasáda slibuje odplatu (3.4.2020,19:51)

Rusko věnuje dění kolem památníku maršála Koněva mimořádnou pozornost a takřka každý člověk se základním povědomím o světě o kauze dobře ví. Už jen úmyslem odstranit sochu se Češi dotkli citlivého tématu odkazu vítězství ve druhé světové válce, který patří k pilířům současného režimu Kremlu.

Schillerová zmírní podmínky pro přiznání podpory 25 tisíc korun podnikatelům. Vypustí klauzuli o poklesu příjmů (3.4.2020,19:29)

Ministryně financí Alena Schillerová se ocitla po oznámení původních podmínek pro přiznání podpory ve výši 25 tisíc korun pro OSVČ pod palbou kritiky. Rozhodla se tedy návrh upravit, serveru iDnes.cz prozradila, že podmínka poklesu příjmů z návrhu úplně vymizí, bonus by nově mohli získat třeba pracující studenti.

Lidí vyléčených z nového typu koronaviru je v Česku 72, obětí přibylo na 53 (3.4.2020,19:08)

Počet lidí v Česku vyléčených z nemoci Covid-19 způsobované koronavirem stoupl od pátečního rána o jednoho člověka na 72. Množství zemřelých lidí nakažených koronavirem vzrostlo o sedm na 53. Potvrzených případů Covid-19 už je v zemi více než čtyři tisíce, během pátku zatím přibylo 233 případů na 4091. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Prezidentovi důvěřuje polovina Čechů, vládě 45 procent lidí. Nejnižší důvěru má Poslanecká sněmovna (3.4.2020,18:59)

Prezidentovi Miloši Zemanovi na začátku března důvěřovala polovina Čechů, vládě pak 45 procent lidí. Nejlépe si z ústavních institucí tradičně vedli starostové a obecní zastupitelstva. Naopak nejnižší důvěru občanů měla Poslanecké sněmovna. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), který se uskutečnil ještě před vyhlášením nouzového stavu.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
iHNed.cz
Samotářům je 20 let. Jak se rodil kult? Sledujte speciál DVTV s Jiřím Macháčkem (3.4.2020,22:06)

Hostem speciálního vysílání DVTV byl herec a hudebník Jiří Macháček, který se před 20 lety stal hvězdou díky filmu Samotáři.

WHO připustila užitečnost podomácku vyrobených roušek. Jejich používání prý není špatný nápad (3.4.2020,21:59)

Zástupce Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael Ryan se v pátek vyslovil pro širší používání podomácku vyráběných roušek. Informovala o tom agentura Reuters. Podle koordinátora krizové pomoci není zahalování nosu a úst, které má chránit před...

Na podporu dosáhnou všichni živnostníci, kteří podnikali před vyhlášením nouzového stavu (3.4.2020,21:10)

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ustoupila od podmínek pro získání podpory ve výši 25 tisíc korun. Pro získání jednorázového příspěvku takzvané "pětadvacítky" nebudou muset živnostníci dokládat pokles příjmů. Na podporu budou mít nárok...

Zemanovi důvěřuje polovina lidí, vláda si polepšila. Nejspokojenější jsou voliči ANO, ukazuje průzkum CVVM (3.4.2020,18:37)

Prezidentovi Miloši Zemanovi na začátku března důvěřovala polovina Čechů, vládě pak 45 procent lidí. Nejlépe si z ústavních institucí tradičně vedli starostové a obecní zastupitelstva. Naopak nejnižší důvěru občanů měla Poslanecká sněmovna. Vyplývá...

OSVČ nebudou muset dokládat pokles příjmů, nárok na příspěvek budou mít i podnikající studenti, říká Schillerová (3.4.2020,18:24)

Pro získání jednorázového příspěvku 25 tisíc korun nebudou muset živnostníci dokládat pokles příjmů. Na podporu budou mít nárok všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) zasažené v souvislosti s koronavirem, které podnikaly před 12. březnem,...

Krize ukázala, jak jsou sestry důležité. Ty z JIP jsou nenahraditelné, říká prezidentka asociace sester (3.4.2020,17:02)

Omezili jsme ambulantní provoz a jiné výkony, takže se teď nedostatek sester neprojevuje. Veškerý personál jsme soustředili do oblastí, které mohou být zasaženy pacienty, popisuje prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová. Krize kolem...

Dopravcům kvůli koronaviru ubylo 90 procent cestujících. Vydržíme to maximálně dva měsíce, říká Leo Express (3.4.2020,16:50)

Mimořádná opatření vlády kvůli zabránění šíření nového typu koronaviru způsobila problémy dopravcům provozujícím osobní dopravu na silnici i železnici. Počet cestujících u Arrivy, jednoho z největších dopravců v zemi, klesl proti běžnému provozu...

Koněv bez piedestalu, ale v paměti. Marně v tom Hrad hledá pokoutnost (3.4.2020,16:30)

Maršál Ivan Stěpanovič Koněv, ten kovový z pražského Bubenče, změnil adresu. V podstatě má štěstí, protože na rozdíl od mnohých Pražanů v těchto dnech nemusel ani do karantény, ani do nemocnice, ale jenom do depozitáře. Moudře ho tam pomocí jeřábu a...

Je to jen lehká chřipka, tvrdí brazilský prezident Bolsonaro o koronaviru. Odvracejí se od něj už i jeho spojenci (3.4.2020,15:22)

Brazilský krajně pravicový prezident Jair Bolsonaro si vyrazil na předměstí Brazílie na rušné tržiště. Obklopen svými příznivci si krátce pohovořil s prodavači a ujistil je, že Brazílie v celostátním měřítku nepřijme podobně přísná opatření jako...

Počet prodaných aut klesl v březnu o 36 procent, přes internet se prodají jen desítky kusů (3.4.2020,12:41)

Prodej nových osobních aut v Česku se v březnu propadl o 36,3 procenta na 13 685 vozů. Za čtvrtletí trh klesl o 15,8 procenta na 50 194 prodaných aut. Oznámil to v pátek Svaz dovozců automobilů. Trh zásadně ovlivnilo uzavření prodejen aut v polovině...

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje

Novinky:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Nejnovější zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Býváte ráno nevrlí? Možná za to mohou mobily a nevhodné melodie (4.4.2020,01:08)

Mobil není jen komunikačním prostředkem, pravděpodobně je i tím, co vás probouzí do nového dne. Často nahrazuje klasické stolní či digitální budíky. Má totiž nespornou výhodu, možnost zvolit si melodii podle vlastního uvážení. Avšak pozor, špatně vybraný tón možná ovlivňuje vaše rozpoložení. A to až na několik hodin.

S karanténou ubyla v Praze třetina aut, změnily se i dopravní špičky (4.4.2020,00:43)

Celostátní karanténa nevylidnila jen ulice v metropoli, ale má vliv i na dopravu. Na některých místech v centru metropole se doprava snížila o polovinu. Ranní a odpolední dopravní špičky se v čase o něco posnuly tím, jak řidiči změnily své návyky a cesty do práce omezují na minimum.

Hra na schovávanou. Dostaňte do dětí zeleninu, aniž by si toho všimly (4.4.2020,00:30)

Možná potomek prochází fází odmítání, je vybíravý, nebo máte děti v různých věkových rozestupech, a tak vedle přípravy pyré pro batolata už nestíháte vařit jídlo pro staršího sourozence. Poradíme vám, jak do malých i velkých strávníků vpravit zeleninu zcela nepozorovaně.

Světová zdravotnická organizace otočila názor na roušky, radí je i Trump (4.4.2020,00:29)

Zástupce Světové zdravotnické organizace Michael Ryan se vyslovil pro širší používání podomácku vyráběných roušek. Podle koordinátora krizové pomoci není zahalování nosu a úst, které má chránit před kašlem nebo kýcháním, špatný nápad. Prezident USA Donald Trump krátce poté řekl, že vláda doporučuje Američanům, aby pomohli omezit šíření koronaviru jejich používáním.

V izolaci si můžete společně s přáteli prohlížet fotky. I když jsou jinde (4.4.2020,00:18)

Pokud vám v době izolace chybí společné okamžiky prohlížení sociální sítě Instagram s přáteli, možná vás potěší nová funkce. V aplikaci lze totiž spustit videohovor, kde si lze v reálném čase ukazovat oblíbené příspěvky.

VOLÁNÍ Z KARANTÉNY: Není Vojtěch jako Vojtěch a nová kapela Roušky budou (4.4.2020,00:06)

V novém satirickém videu Volání z karantény se sešli dva Vojtěchové. Moderátor Dominik Vršanský zjišťoval, jestli by šéf komunistů Vojtěch Filip s ním a dalšími politiky založil kapelu. Zkušenosti se zpěvem má i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který navrhl název bandu.

Válečná odplata: Francie se chystala před 100 lety obsadit německé Porúří (4.4.2020,00:05)

Právě před 100 lety Francie oznámila, že vysílá své jednotky do německého Porúří. 4. dubna 1920 Francie dala naplno najevo, že Německo porušuje podmínky poválečného příměří.

OBRAZEM: Dejte si víkendovou procházku po botanické zahradě v Troji (4.4.2020,00:04)

Kvůli protikoronavirovým opatřením Botanická zahrada Praha zavřela 13. března své brány stejně jako nedaleká zoo. Nikdo neví, na jak dlouho. A lidem z botanické je to líto, protože všechno tu oslavuje jaro: ptáci zpívají, hmyz bzučí, kvete vše, co kvést má, zahradnické práce jsou v plném proudu. Dopřejte si tedy alespoň pár fotografií.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje